Relacja z finału NORDYŃSKI KIDS CUP

W dniach 17-18 listopada 2018 roku na hali tenisowej AZS Łódź odbył się piąty i ostatni turniej Tenis 10 z cyklu Nordyński Kids Cup 2018. Finałowy turniej oraz możliwość zdobycia podwójnej ilości punktów do rankingu cyklu spowodowały, że do turnieju przystąpiło w poszczególnych kategoriach wiekowych:
– zielona (do 10 lat) – 12 zawodników i zawodniczek
– pomarańczowa (do 9 lat) – 19 zawodników i zawodniczek
– czerwona (do 8 lat) – 16 zawodników i zawodniczek
– niebieska (do 6 lat) – 5 zawodników i zawodniczek
W sobotę swoje mecze rozegrała kategoria zielona i niebieska.
Wśród dziesięciolatków triumfowała zawodniczka PKT Pabianice – ZUZANNA LESMAN, która w finale pokonała 6/3 zawodnika Włókniarza Kalisz – Jana Werblińskiego. Na podium znaleźli się także Lena Miszczak oraz Wiktoria Pastuszyńska  (obie PKT Pabianice). Zwycięzcy otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe i dyplomy.
Po podsumowaniu punktów uzyskanych w cyklu turniejowym i przeliczeniu czterech z pięciu najlepszych wyników, zwyciężczynią całego cyklu została ZUZIA LESMAN, która wzięła udział we wszystkich turniejach cyklu i nazbierała aż 145 punktów. To ona otrzymała nagrodę główną – vaucher na wynajem auta Peugeot w salonie Nordyński Peugeot Sp. J. na cały weekend! Podium w cyklu turniejów uzupełnili: na II miejscu stanęła Lena Miszczak, na III Judyta Gregorczyk (Masters Radom), a tuż za podium uplasowała się Wiktoria Pastuszyńska, która odebrała puchar za wybitne osiągnięcia w cyklu turniejów Nordyński Kids Cup.
kategoria nazwisko i imię Turniej 1 Turniej 2 Turniej 3 Turniej 4 Turniej 5 Suma z 4 najlepszych turniejów
miejsce liczba punktów miejsce liczba punktów miejsce liczba punktów miejsce liczba punktów miejsce liczba punktów
zielona Lesman Zuzanna 1 32 4 21 1 32 5-8 18 1 64 149
zielona Miszczak Lena     9 8 2 28 3 25 3 50 111
zielona Gregorczyk Judyta 3 25 5-8 18 4 21 9 8 5 36 100
zielona Pastuszyńska Wiktoria         3 25 2 28 4 42 95
Również w sobotę rozegrano turniej naszych najmłodszych adeptów tenisa – grupy niebieskiej do 6 lat. W grach systemem każdy z każdym zwycięzcą okazał się DANIEL KWIECIEŃ (AT Masters Radom), II miejsce zajął Atrej Ludwikiewicz (AZS Łódź), a na III miejscu podium stanął  Tymo Jakóbczyk. Tuż za podium stanęli Ksawery Szczerbowski i jedyna w tym gronie dziewczynka: Zosia Niewitecka (AZS Łódź). Wszystkie dzieci otrzymały medale i piękne dyplomy oraz upominki od klubu AZS Łódź.
Po podsumowaniu wyników z całego cyklu okazało się, że zwycięzcą do lat 10 w cyklu Nordyński Kids Cup 2018 został DANIEL KWIECIEŃ, który wraz z rodzicami odebrał nagrodę główną, czyli voucher na wypożyczenie auta Peugeot na weekend. Wszyscy zawodnicy odebrali torby pełne niespodzianek i prezentów – były puchary dla zwyciężców, medale dla wszystkich, uściski rodziców i czas dla fotoreporterów.
Niespodziewanie dla wszystkich, rodzice zawodnika zdecydowali o przekazaniu głównej nagrody drugiemu na podium Ksaweremu Szczerbowskiemu! Nieprawdopodobna historia!! Bardzo dziękujemy Państwu kwiecień za taki gest!
Trzecie miejsce w cyklu przypadło Tymo Jakóbczykowi, a następne miejsca zajęli: Atrej Ludwikiewicz oraz Zosia Niewitecka. Wielkie gratulacje dla wszystkich 6 latków za piękną walkę o każdy punkt i doskonalenie gry w bezpośrednich rozgrywkach turniejowych!
Organizator, AZS Łódź postanowił uhonorować dodatkowym pucharem “Dla najmłodszego i najbardziej ambitnego zawodnika cyklu Nordyński Kids Cup 2018”, który decyzją dyrektora turnieju został przyznany Ksaweremu Szczerbowskiemu. Jako jedyny zawodnik był zgłoszony i gotowy grać we wszystkich 5 turniejach cyklu, pokazywał radość z przebywania na korcie, świetnie się bawił, a swoją postawą wzbudzał podziw zarówno sędziów, jak i rodziców innych zawodników. Brawo Ksawery!
niebieska Kwiecień Daniel             1 32 1 64 96
niebieska Szczerbowski Ksawery 2 28   0   0 4 21 5 36 85
niebieska Jakóbczyk Tymek             3 25 3 50 75
niebieska Ludwikiewicz Atriej             5 18 2 56 74
niebieska Niewitecka Zosia             6 15 4 42 57
W niedzielę pozostały do rozegrania finały kategorii pomarańczowej oraz czerwonej.
Nie zabrakło oczywiście zabaw z nagrodami dla dzieci i rodziców, które były ulubionym elementem cyklu. W zabawie z trafianiem piłką w nagrody wszystkie dzieci otrzymały duże i mniejsze nagrody-niespodzianki, a dla nienasyconych na osłodzenie – krówki i lizaki.
W kategorii pomarańczowej do samego finału zawodnicy i zawodniczki przeliczali punkty klasyfikacji generalnej cyklu, bowiem walka toczyła się o całe podium. Dopiero końcowe mecze pozwoliły na wyłonienie ostatecznych zwycięzców cyklu.
Na te ostatnie, ważne mecze przybył do hali AZS Łódź sponsor cyklu – wspólnik w “Nordyński Peugeot Sp.J.”, p. Jan Mrozowski. Obserwował zaangażowanie, walkę i wielką pasję do tenisa dzieci z obu kategorii, by na koniec wręczyć uroczyście nagrody najlepszym.
Turniej wygrał JAN ZAGIBAJŁO (NST łódzkie) pokonując w finale Anię Czechowicz (UKS Aktywni 44 Łódź). Walkę o trzecie miejsce wygrała Zuzanna Bąkała (Sinet klub Legnica) w bezpośrednim pojedynku z Michaliną Górską.
Po podsumowaniu wyników klasyfikacji całego cyklu – na III miejscu znalazł się Jan Zagibajło, na II Zuzanna Bąkała, a cykl wygrała ANIA CZECHOWICZ! Pucharem za wybitne osiągnięcia w cyklu zdobył także, plasujący się na IV miejscu w cyklu Aleksander Jadczak (AZS Łódź).
pomarańczowa Czechowicz Anna 2 28 2 28 5-8 18 9-16 8 2 56 130
pomarańczowa Bąkała Zuzanna 3 25 3 25 5-8 18 3 25 3 50 125
pomarańczowa Zagibajło Jan     4 21 1 32 9-16 8 1 50 111
pomarańczowa Jadczak Aleksander 4 21 7 12 4 21 5-8 18 5 36 96
W kategorii czerwonej emocje były nie mniejsze niż w pomarańczowej, a zawodnicy do końca walczyli o jak najlepsze rezultaty.
Ostatecznie, po wielu meczach w grupach, w 5 turnieju zwyciężył STANISŁAW ŁASKAWIEC (MKT Łódź), krok za nim była na II miejscu Milagros Pastuszka (TUKS Kozica Piotrków Tryb.), a za nimi Marcel Niewiadomski (AT Masters Radom) oraz Róża Adadyńska (AZS Łódź).
Ostatecznie główną nagrodę wraz z rodzicami odebrał przeszczęśliwy STAŚ ŁASKAWIEC, drugie miejsce cyklu zajęła Milagros Pastuszka, a trzecie Arkadiusz Noremberg (MKT Łódź). Wszyscy odebrali puchary, medale, torby z nagrodami, a Staś dodatkowo Voucher na samochód.
Wielkie gratulacje za postawę we wszystkich turniejach!
czerwona Łaskawiec Stanisław 5 18 2 28 4 21 4 21 1 64 134
czerwona Pastuszka Milagros     1 32 2 28 17 1 2 56 117
czerwona Noremberg Arkadiusz         5 18 3 25 5 36 79
Nagrody rozdane, cykl zakończony.
Wyrażamy nadzieję, że następny podobny cykl dla dzieci, a może i starszych zawodników już wkrótce!