Informacje nt. Narodowego Dnia Tenisa

Już w najbliższą niedzielę (9 września) na PGE Narodowym w Warszawie wielkie święto naszego sportu. Po raz pierwszy zorganizujemy Narodowy Dzień Tenisa – bezprecedensowe wydarzenie na skalę światową.

Na płycie głównej rozłożonych zostanie 50 mini kortów i jeden centralny. Udział w imprezie zapowiedziały największe gwiazdy polskiego tenisa – Agnieszka Radwańska, reprezentacja Polski w rozgrywkach Pucharu Davisa z Łukaszem Kubotem, Marcinem Matkowskim, Hubertem Hurkaczem i Kamilem Majchrzakiem na czele, a także juniorska mistrzyni Wimbledonu Iga Świątek.

Przez cały dzień, od godziny 11 do 19, będziemy się świetnie bawić. Przy każdym korcie radą posłuży szkoleniowiec tenisa. Zapraszamy wszystkich do gry i udziału w turniejach. Pomyśleliśmy o każdym miłośniku tenisa – są kategorie wiekowe uwzględniające najmłodszych, ale i rozgrywki „open” dla starszych.

Aby zapisać się na jeden z turniejów organizowanych podczas imprezy wystarczy wypełnić formularz online: https://docs.google.com/forms/d/1-DAPlgkte4fU5_soVcQjpav0e76ZusSp-CUHfwyz3-I/edit

Zgoda na wykonywanie zdjęć i przetwarzanie danych dziecka (do pobrania):  http://www.pzt.pl/FileDownload.aspx?FileID=A8469647-9426-465F-8A60-ED4045AEBD0B&FileName

Nie zabraknie też konkursów. Specjalną ofertę przygotowali natomiast partnerzy Polskiego Związku Tenisowego oraz Narodowego Dnia Tenisa, którzy będą czekać przy stoiskach. Harmonogram wydarzeń na korcie centralnym i mini kortach znajdziecie Państwo w załączeniu.

W poniedziałek 3 września na PGE Narodowym odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca imprezę. – To dla nas wielkie święto. Bardzo długo o nim marzyliśmy, a jak Państwo wiecie, marzenia się spełniają. Już za kilka dni na tym pięknym obiekcie, na PGE Narodowym, rozłożymy 51 kortów: 50 mini kortów oraz jeden centralny – mówił licznie zgromadzonym dziennikarzom prezes PZT Mirosław Skrzypczyński.
W trakcie Narodowego Dnia Tenisa Najlepszy Tenisista na Stulecie Odzyskania Niepodległości, otrzyma Puchar Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Wyróżnieni zostaną też reprezentanci kraju, organizatorzy największych turniejów w Polsce oraz kluby biorące udział w Programie Tenis 10.

Honorowy Patronat nad Narodowym Dniem Tenisa objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. Ponadto MSiT dofinansowało wydarzenie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z programu „Sport wszystkich dzieci”. Partnerami wydarzenia są także: Grupa LOTOS S.A., PGE Narodowy, Totalizator Sportowy, Województwo Lubuskie, Kinder+Sport, BMG Goworowski i Mercedes-Benz Leasing.

W Narodowy Dzień Tenisa zaangażowani są również stali partnerzy Polskiego Związku Tenisowego: Solano, Recman, Hummel, Regent Warsaw Hotel, Solar, Rehasport i Central Kort.

Partnerami medialnymi Narodowego Dnia Tenisa zostali: Program 1 Polskiego Radia, TVP Sport, Onet.pl, Przegląd Sportowy, Ströer, magazyn Tenisklub i Tenisklub.pl.

Do zobaczenia w niedzielę na Narodowym Dniu Tenisa! 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *